Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Volkswagen będzie sprzedawał Seaty w Polsce

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Volkswagen będzie sprzedawał Seaty w Polsce

    Zamieszczone przez ljanowski
    wczoraj okazało się ze mam nagrzewnice elektryczna po 8 h stania w nocy o 2-3 przy 8 stopnaich na zewnatrz odpaliłem, ruszam, dosłownie 400 m a tu letnei powietrze z nawiewów
    masz w liście wyposażenia gdzieś tą nagrzewnicę wyszczególnioną :?:
    przed Virusem
    to wina ROGALA
    http://www.bitvisitor.com/?ref=1E884...CkvxK4XMRf7JiA

  • #2
    Volkswagen będzie sprzedawał Seaty w Polsce

    VW będzie konkurował z Iberią w Polsce?

    Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", Volkswagen zamierza przejąć dystrybucję aut marki Seat w Polsce jeszcze w 2013 roku. Dlatego też chce zakończyć umowę z dotychczasowym dystrybutorem wcześniej, niż pierwotnie planowano.

    Przypomnijmy, że polska spółka Iberia Motor Company od 20 lat pełni rolę generalnego importera Seatów do naszego kraju. Należąca do koncernu Volkswagena marka jest ostatnią, której sprzedaż nie jest kontrolowana przez niemieckiego giganta. Umowa pomiędzy VW a Iberią obowiązuje do listopada 2014 roku.

    Jednak niemiecki producent nie zamierza czekać tak długo i postanowił konkurować z Iberią na rynku, nawiązując współpracę z polskimi dilerami. Volkswagen uruchomi sprzedaż Seatów z początkiem 2013 roku.

    Nie jest to pierwszy konflikt pomiędzy polską spółką, a koncernem z Wolfsburga. Wraz z początkiem 2012 roku Seat przestał wspierać finansowo sprzedaż swoich pojazdów w naszym kraju, a także podniósł normy sprzedaży. Poza Polską, Iberia zajmuje się także importem hiszpańskich samochodów do Ukrainy.

    źródło:
    Just a moment...
    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

    Komentarz


    • #3
      Mały background dla nieznających sytuacji:
      Dotąd importerem Seata na Polskę była Iberia Motors. Seat chciał się jej pozbyć tak jak VW pozbyło się Kulczyka. Iberia doszła do wniosku, że trzepnie na tym kasę jak zrobił to Kulczyk - dostał podobno po 4k euro premii za każde auto sprzedane przez ostatnie 5 lat i za 5 lat do przodu. Iberia chciała sprzedać swoją sieć dealerską na tych samych zasadach, ale Seat ich wyśmiał. Wypowiedział im umowę importerską, ale okres wypowiedzenia umowy wynosił 3 lata i kończył się w listopadzie 2014. Seat chciał ich przycisnąć więc wyśrubował im poprzeczkę sprzedaży aut, nie przeznaczył żadnej kasy na promocję w 2012 i przyciął rabaty. Skończyło się wyjątkowo niską sprzedażą samochodów w tym roku na poziomie ok 1500 aut i masowymi bankructwami dealerów Seata w Polsce. W większości województw zostało po jednym dealerze. Nawet tak duże miasto wojewódzkie jak Poznań ma najbliższy salon w odległości 60km.
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez shado
        Nawet tak duże miasto wojewódzkie jak Poznań ma najbliższy salon w odległości 60km.
        Eeee, przecież w Poznaniu na ul. Lutyckiej jest salon Seata. Auto Wielkopolska się nazywa (wcześniej Car Javi, który był też w Swarzędzu).
        Link
        Być może nie działają pod szyldem Iberii (tylko sobie na własną rękę jakoś ciągną auta, nie wiem) i stąd brak ich na oficjalnej stronie seata.

        Komentarz


        • #5
          Stracili autoryzację miesiąc temu.
          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

          Komentarz


          • #6
            Takie buty... W takim razie dzięki za info Przejeżdżałem obok tego salonu w piątek i nawet nie zauważyłem, żeby tam jakieś zmiany zaszły, znaczy szyldy nadal były (tak mi się wydaje :P )

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez rowerek
              Takie buty... W takim razie dzięki za info Przejeżdżałem obok tego salonu w piątek i nawet nie zauważyłem, żeby tam jakieś zmiany zaszły, znaczy szyldy nadal były (tak mi się wydaje :P )
              Ale aut w środku w salonie i na placu brak :wink:

              Komentarz


              • #8
                Tutaj trochę więcej na temat sytuacji dealerów. Cześć z nich kontrolowana czy należąca do właściciela Iberii ogłosiła upadłość likwidacyjną.
                Link

                [ Dodano: Pon 03 Gru, 12 08:33 ]
                Jeśli Volkswagen Group Polska, który z dniem 1 stycznia przejął sprzedaż samochodów koncernu z Wolfsburga na naszym rynku, zrealizuje swój plan i faktycznie uruchomi własną sieć dystrybucji samochodów Seata w Polsce, jasne jest, że pomimo umowy wygasającej dopiero w listopadzie 2014 roku, sieć dilerska Iberii Motor szybko upadnie nie będąc w stanie rywalizować ze swoim potężnym konkurentem. Tak naprawdę ten proces już trwa – w październiku upadłość ogłosiło dwóch dilerów Seata z Warszawy i Katowic, a jako powód podano wstrzymanie finansowania Volkswagen Bank Polska. Jak dowiedział się Dziennik Gazeta Prawna, Volkswagen kusi pozostałych dilerów do porzucenia Iberii i wejścia pod własne skrzydła. Całej sprawy nie chce komentować dział PR Volkswagen Group Polska, ale jak ujawnił szef Polskiej Grupy Dealerów, a zarazem diler Seata, na grudzień zaplanowano spotkanie, na którym wszystkie zainteresowane strony będą miały okazję dojść do porozumienia.
                źródło:
                Attention Required! | Cloudflare
                BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                Komentarz


                • #9
                  W Katowicach też padła Auto-Silesia, ale wczoraj w radiu słyszałem reklamę Seata spółki Promoto ( spółka JKK) która handluje Mazdą w Katowicach.
                  ORIGINAL GERMAN AUDI A6 C7 AVANT 3.0 TDI 313KM - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...168233#1168233

                  ORIGINAL GERMAN AUDI QUATTRO 2.2 200KM- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...460025#1460025

                  ORIGINAL CZECH SKODA FABIA MONTE CARLO 1.2 TSI 105KM - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=906416#906416

                  Komentarz


                  • #10
                    Komot w Czechowicach czynny, pytanie czy oni w tej chwili nie zyja tylko z serwisu grupy VAG
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      Re: Volkswagen będzie sprzedawał Seaty w Polsce

                      Przy okazji dyskusji w innym watku wszedlem sobie na strone Seata i zobaczylem, ze Leona 1.2 TSI z bardzo fajnym wyposazeniem Reference+COPA mozna kupic za 52-55 tys. zl. a Ibize tez nie najbiedniejsza za 40 tys.

                      Czyli oferuja ladne (IMO) dobre i niedrogie samochody a sprzedaz lezy. Jak to wytlumaczyc - brak reklamy i instynkt stadny? Ludzie boja sie kupic inne auto niz ma sasiad? Sam juz nie wiem

                      Komentarz


                      • #12
                        Powodów jest wiele:
                        1.Seat ma auto nie sprzedane jeszcze z 2011 (JEDENASTEGO) roku.
                        2.Dealerzy nie są szczególnie zainteresowani sprzedażą - mi przy aucie za 78k zaoferowali 3% rabatu.
                        3. Czas oczekiwania min 3msc. Podobno dużo było przypadków, że auto zostało zamówione, ale wcale nie poszło do produkcji (bo seat chce uwalić Iberię) i klient wkurzony wziął inne auto (zasłyszane od jednego z dealerów).
                        4. Seat nie dał w tym żadnej kasy na promocję i reklamę to i ma to przełożenie na sprzedaż.
                        5. Byłem w kilku salonach i we wszystkich było tak samo - jeden gość obsługuje jednocześnie salon, sprzedaż części i przyjmowanie aut do serwisu
                        6. Mało się sprzedaje aut - mało jest dealerów (jeden na województwo), mało doświadczonego serwisu - spotkałem gości z prawie nową Ibizą 1.4TSI DSG, który był już 6 raz w serwisie z kontrolką silnika.
                        7. Która to Ibiza taka nie najbiedniejsza za 40k? Bo ja za tą cenę widzę na wyprzedaży Ibizę 1.4 85KM Reference, a to właśnie najbiedniejsze wyposażenie.
                        Nie ma centralnego zamka, ręcznie regulowane i nie podgrzewane lusterka (czarne, a nie w kolorze nadwozia) więc nie wiem, żeby to była taka szałowa oferta jak na wyprzedaż rocznika. Do tego to auto kosztuje normalnie 46 405PLN.
                        Szczególną urodą to niestety to auto też nie grzeszy... (niestety bo chciałem je kupić i wciąż jeszcze nie skreśliłem całkowicie).
                        W środku ponuro i bez polotu.
                        Radio to kompletna nędza.
                        Więc powodów do kiepskiej sprzedaży jest jak widzisz wiele....
                        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez shado
                          7. Która to Ibiza taka nie najbiedniejsza za 40k? Bo ja za tą cenę widzę na wyprzedaży Ibizę 1.4 85KM Reference, a to właśnie najbiedniejsze wyposażenie.
                          Nie ma centralnego zamka, ręcznie regulowane i nie podgrzewane lusterka (czarne, a nie w kolorze nadwozia) więc nie wiem, żeby to była taka szałowa oferta jak na wyprzedaż rocznika. Do tego to auto kosztuje normalnie 46 405PLN.
                          Zamek centralny jest (tylko pewnie trzeba jakis alarm dolozyc zeby bylo zdalne sterowanie )
                          Elektryczne szyby sa z przodu i z tylu, radio jest, klima jest, silnik tez nie podstawowy tylko 1.4. Fabia z takim wyposazeniem jest chyba kilka tys. drozsza.

                          Szkoda, ze tych lusterek podgrzewanych nie ma, bo to pozyteczne urzadzenie.

                          Komentarz


                          • #14
                            Ręcznie (a nie elektrycznie) regulowane szyby tylne są nawet w wersji FR
                            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez shado
                              Ręcznie (a nie elektrycznie) regulowane szyby tylne są nawet w wersji FR
                              a rzeczywiscie, smiesznie to napisali w cenniku

                              Komentarz


                              • #16
                                Mnie w Ibizie FR najbardziej wkurza:
                                -kiepskie radio rodem sprzed 10 lat (i brak możliwość wymiany na jakiekolwiek inne albo nawigacje)
                                -silnik 1.4TSI tylko w połączeniu z DSG
                                -wersja FR z wyglądu zewnętrznego już niczym się nie różni od zwykłych wersji
                                -kompletny brak polotu w środku
                                BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                Komentarz


                                • #17
                                  moj postulat do VAG to - Seat jako najtansza marka koncernu - konkurent Dacii i Chevroleta.
                                  Czemu to Skoda ma byc najbardziej dziadowa w VAG'u jesli to koncern o dluzszej tradycji niz sam VW, to Seat powinien byc najtansza marka... :diabelski_usmiech
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    marlej108,

                                    ale chyba tak jest jak piszesz właśnie
                                    jak miałem plany kupować mocniejszą O2 to o wiele tańszy był Leon, choć w środku kaplica...
                                    Pozdrawiam
                                    Marcin

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Enriquez, nowy leon juz powinien być fajnie wykonany, pożyjemy, zobaczymy
                                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Marley, Enriquez - obu Was lubię czytać, Enriqueza znam, zakładam, że się nie obrazicie - pie&&licie jak potłuczeni.

                                        Seat w VAG był dotąd dość specyficzną marką. Miałem Toledo - super. Nowe (wizualnie) do dupy. Leon aktualny - bajka. Nowy-planowany - do wyrzygania nudny, jak golf. Zmieniliśmy Leona na Leona w tym roku, nie czekając na przyszłoroczny lifting...
                                        Fajne autka, jak Skoda - NIC im się nie dzieje, lać i jeździć.
                                        Seat ma mieć "hiszpański temperament" u producenta aut dla ludu. Ma być i powinien być w grupie "biednym" zamiennikiem Audi. I tego się trzymajmy. Skoda ma być i powinna pozostać praktyczna. I w związku z tym jest i pozostanie najtańszą marką VAG, przynajmniej póki ten Dacii nie kupi
                                        Sytuacja z Iberią jest de facto dość smutna - VAG nie dotrzymuje warunków zawartych wcześniej umów i zarzyna importera bo tak analitycy uznali. Że się bardziej opłaci. Dużo tam jest w tle, dużo więcej niż w tym wątku. Od 15 lat mam Seata w domu i od 15 lat przyjaźnię się z kierownikiem jednego ASO - jest fatalnie.
                                        Jest to chamska i bezpardonowa zagrywka biznesowa i tylko w takich kategoriach należy to odczytywać. Mało fajne. VW może sobie na to pozwolić prawem kaduka BO Seat jest marką niszową. Fajną, z pazurem, wypełniającą lukę, ale... Taki smaczek w ofercie, a nie core-business. Stać ich na to, żeby ewentualnie zabić, albo zniszować jeszcze bardziej, np. poniżej poziomu Maserati...

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez dato
                                          Marley, Enriquez - obu Was lubię czytać, Enriqueza znam, zakładam, że się nie obrazicie - pie&&licie jak potłuczeni.

                                          Seat w VAG był dotąd dość specyficzną marką. Miałem Toledo - super. Nowe (wizualnie) do dupy. Leon aktualny - bajka. Nowy-planowany - do wyrzygania nudny, jak golf. Zmieniliśmy Leona na Leona w tym roku, nie czekając na przyszłoroczny lifting...
                                          Fajne autka, jak Skoda - NIC im się nie dzieje, lać i jeździć.
                                          Seat ma mieć "hiszpański temperament" u producenta aut dla ludu. Ma być i powinien być w grupie "biednym" zamiennikiem Audi. I tego się trzymajmy. Skoda ma być i powinna pozostać praktyczna. I w związku z tym jest i pozostanie najtańszą marką VAG, przynajmniej póki ten Dacii nie kupi
                                          Sytuacja z Iberią jest de facto dość smutna - VAG nie dotrzymuje warunków zawartych wcześniej umów i zarzyna importera bo tak analitycy uznali. Że się bardziej opłaci. Dużo tam jest w tle, dużo więcej niż w tym wątku. Od 15 lat mam Seata w domu i od 15 lat przyjaźnię się z kierownikiem jednego ASO - jest fatalnie.
                                          Jest to chamska i bezpardonowa zagrywka biznesowa i tylko w takich kategoriach należy to odczytywać. Mało fajne. VW może sobie na to pozwolić prawem kaduka BO Seat jest marką niszową. Fajną, z pazurem, wypełniającą lukę, ale... Taki smaczek w ofercie, a nie core-business. Stać ich na to, żeby ewentualnie zabić, albo zniszować jeszcze bardziej, np. poniżej poziomu Maserati...
                                          jasne ze sie nie obraze :-) bo przeca nie ma o co :-)

                                          ps. nie wiedzialem ze VAG taka polityke chamska przyjal...

                                          ps.2 o malo pol roku temu nie stalem sie posiadaczem Seata Altei XL....
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            dato, to poczytaj sobie o zagrywkach Iberii w stosunku do dealerów i o 2 dealerach seata, którzy popełnili samobójstwo....
                                            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Nie o tym było - ja nie twierdzę, że Iberia święta - poprzednie dwa Seaty kupowałem od Iberii i był... Beton... Aktualnego wziąłem od multidilera, sprawdziłem jeszcze cenę u "oberhandlarzawszystkichhandlarzy" z Iberii i z przyjemnością wysłałem go na drzewo. Co nie zmienia, że podpisuję się pod tym, co wyrzygałem powyżej - może tak: Bóg Kubie...

                                              Zamieszczone przez marlej108
                                              jasne ze sie nie obraze bo przeca nie ma o co
                                              ps. nie wiedzialem ze VAG taka polityke chamska przyjal...
                                              ps.2 o malo pol roku temu nie stalem sie posiadaczem Seata Altei XL....
                                              Altea IMO bardzo fajne auto. Jeśli taka pojemność / wyposażenie / silnik pasuje to brać, bo ciężko o konkurencję.
                                              Może być też tak, że VAG na chamstwo odpowiada chamstwem - tego nie wiem. Wiem, że potwierdzenia gwarancji na 5 lat od sierpnia nie przysłali - to jest/był program "Excellence" obsługiwany przez Iberię... Wiem, że kupiłem, nie wiem, czy zadziała...

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                To jest trochę tak, że "chytry dwa razy traci". Iberia sobie myślała, że VW położy im kasę na takich samych warunkach jak Kulczykowi, czyli oprócz faktycznej ceny całego ich grajdołka Kulczyk dostał dodatkową premię za każde auto sprzedane przez ostatnie pięć lat i dostał też na pięć lat w przód przyjmując wyimaginowaną sprzedaż na takim samym poziomie. Czyli dostał to co miał dostać plus bonus za każde auto sprzedane w 10-cio letnim okresie.
                                                Iberia tak silnym graczem nie jest, rzekłbym nawet, że graczem względem Kulczyka jest marnym więc i kwota, którą VW był skłonny zapłacić była odpowiednio niższa. Iberia się nie zgodziła bo chciała więcej nieadekwatnie do osiąganych wyników więc VW się szarpać nie będzie, po prostu ich wykosi. A nie wierzę, że oferta VW była zła.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez t271828
                                                  shado napisał/a:

                                                  7. Która to Ibiza taka nie najbiedniejsza za 40k? Bo ja za tą cenę widzę na wyprzedaży Ibizę 1.4 85KM Reference, a to właśnie najbiedniejsze wyposażenie.
                                                  Nie ma centralnego zamka, ręcznie regulowane i nie podgrzewane lusterka (czarne, a nie w kolorze nadwozia) więc nie wiem, żeby to była taka szałowa oferta jak na wyprzedaż rocznika. Do tego to auto kosztuje normalnie 46 405PLN.



                                                  Zamek centralny jest (tylko pewnie trzeba jakis alarm dolozyc zeby bylo zdalne sterowanie )
                                                  Elektryczne szyby sa z przodu i z tylu, radio jest, klima jest, silnik tez nie podstawowy tylko 1.4. Fabia z takim wyposazeniem jest chyba kilka tys. drozsza.
                                                  chyba jednak Fabia cenowo wygląda lepiej:
                                                  OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle oraz części samochodowe. Ogłoszenia motoryzacyjne.
                                                  OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle oraz części samochodowe. Ogłoszenia motoryzacyjne.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X